Zamknij X Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacji zapisywanych w plikach cookies używamy w celach statystycznych oraz w celu dostosowanie strony do indywidualnych potrzeb
użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące przechowywania oraz uzyskiwania dostępu do plików "cookies" w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę
na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

podwawelski.pl
Aktualnie jesteśAktualnie jesteś: Strona główna Edukacja Wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 30 w Krakowie Aktualnie jesteś
1 2 3 4 5
Strona główna Edukacja Wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 30 w Krakowie
Wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 30 w Krakowie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 grudnia 2015 23:51

Wydarzenia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień 14 X jest dniem szczególnym. Obchodzimy wtedy rocznicę powstania w XVIII w., na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. W tym dniu nauczyciele nie prowadzą lekcji; jest to czas dla całej społeczności szkolnej, aby świętować. W naszej szkole w środę 14 X miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona szkolnej braci. Najpierw jednak dzieci z oddziału przedszkolnego, przebrane za ufoludki, wykonały rytmiczny taniec, śpiewając piosenkę o zielonych ludzikach. Ich występ był odebrany przez rodziców, koleżanki i kolegów oraz nauczycieli z aplauzem. Następnie wystąpiły pierwszaki, udowadniając tym samym, że zasługują na miano uczennic i uczniów szkoły podstawowej. Pięknie odśpiewane i zagrane na instrumentach perkusyjnych piosenki, wyrecytowane wiersze i ciekawy ruch sceniczny to 'clou' programu artystycznego, do którego przygotowały swoich uczniów ich Panie. Potem nastąpiła część oficjalna - przemowa Pani Dyrektor i uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie każdy pierwszak został pasowany na ucznia, a po przyjęciu prezentów w postaci książek i pięknych papierowych sów oraz kolorowych pudełek, własnoręcznie wykonanych przez starszych o rok kolegów, uczniowie klas: I A, B i C udali się do swych sal, by wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami obchodzić to wspaniałe święto.

Dzień Patrona Szkoły
22 października obchodziliśmy tradycyjny Dzień Patrona Szkoły; klasy starsze uczestniczyły w konkursie historycznym, który wygrała IV b. Klasy szóste udały się na zwiedzanie kościoła ojców kapucynów, gdzie znajdują się pamiątki historyczne związane z konfederacją barską, której jednym z dowódców był nasz Patron, Kazimierz Pułaski herbu Ślepowron.

Korowód świętych
„Taki duży, taki mały może świętym być…"  Z takimi słowami na ustach w piątek 30 X br. przeszedł przez naszą szkołę „korowód świętych”.
Korowód miał na celu przybliżenie postaci świętych patronów. Uczniowie nie tylko przebrali się za świętych, ale opowiadali o nich swoim kolegom i koleżankom, rozdając pamiątkowe obrazki. W tę piękną akcję zaangażowała się spora grupa uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali się między innymi święci: Kinga, która cieszyła się największym powodzeniem (jako patronka klas I) z nieodłącznym atrybutem soli; Katarzyna Aleksandryjska – jako atrybuty miała palmę i koło, na którym była niegdyś łamana; Zuzanna z mieczem, Florian, Joanna Beretta Molla, Jadwiga, Rita, Antoni, Szymon z Lipnicy, Franciszek z Asyżu, Cecylia, Michał Archanioł, Mikołaj, Łucja, Błażej, dzieci z Fatimy i wielu, wielu innych świętych. Korowód ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznania życia świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, takimi jak my. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu. Korowód był alternatywą dla Halloween, również przeprowadzonego – w formie zabawy – w naszej placówce.

Konkurs recytatorski dla klas I-III oraz przedszkoli

XIII edycja konkursu, której finał odbył się 24 listopada zgromadziła wielu uczestników. Tematem przewodnim były tym razem "Podróże małe i duże". Wystąpili reprezentanci zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz nasi uczniowie. Imprezę przygotowały panie Dorota Kaja, Małgorzata Gofroń i Ewa Mytnik, a członkami jury były p. wicedyrektor Krystyna Glanowska, p.Krystyna Gubernat oraz Jadzia, Olga i Zuzia z Koła Teatralnego. Szczególną sympatię jurorów zdobyła sobie jedna z najmłodszych uczestniczek; Pola Stolarczyk z Przedszkola nr 10. Poniżej przedstawiamy kompletne wyniki.

PRZEDSZKOLE nr 67
I miejsce – Julia Kosowska- Hodana

PRZEDSZKOLE nr 71
I miejsce – Michał Przebinda
II miejsce – Julia Trojanowska

PRZEDSZKOLE nr 10
I miejsce – Pola Stolarczyk
II miejsce – Jakub Chachlowski
II miejsce – Aleksander Mroczka

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP 30
I miejsce – Michał Bojęś
II miejsce – Nicola Wcisło
Wyróżnienie – Karolina Konior

KLASY I
I miejsce – Julian Staniszewski
II miejsce – Serafina Kunz
III miejsce – Maria Cholewiak
Wyróżnienia – Aleksandra Jeznach, Michał Domagała, Leon Przybyło, Dawid Czyrnek, Oskar Sroka, Mateusz Szeliga

KLASY II
I miejsce – Błażej Badula
II miejsce – Zofia Całek
Wyróżnienia – Karolina Bojęś, Agnieszka Litner, Rafał Mateja, Karolina Kozak, Zofia Rzegocka, Natalia Cyganik

KLASY III
I miejsce – Joanna Stupka
II miejsce – Zuzanna Cywka
II miejsce – Juliusz Zgliński
III miejsce – Radosław Kwiatkowski
Wyróżnienia – Klaudia Wdaniec, Franciszek Maniak, Tadeusz Przybyło, Jan Zabawa

Dzień Pluszowego Misia
Środa, 25 XI br., była w młodszych klasach dniem szczególnym: klasy te obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W Polsce obchody tego dnia datuje się od roku 2002. Wszystkie szkoły i przedszkola chętnie przyłączają się do świętowania, gdyż wiąże się to z zabawą, radością i uśmiechem. Uczennice i uczniowie przynieśli na lekcje swoje ulubione puchate zabawki – różnokolorowe duże misie i małe miśki, którymi chcieli pochwalić się przed kolegami i swoimi paniami wychowawczyniami. Niektóre misie były tak duże, jak ich właściciele! Pamiątką tego dnia są wspólne fotografie klasowe z misiami w roli głównej.


Święto Niepodległości

„Wojenne rozstania 1914" to tytuł przedstawienia, które przygotowało Koło Teatralne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Najpierw obejrzeli je uczniowie z nauczycielami, a następnie rodzice zaproszeni na wieczornicę patriotyczną. Kunszt młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami, a całość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem kilku znanych i lubianych pieśni legionowych.

/informacja prasowa nadesłana/

 
Reklama

Sonda

Gdzie w "ósemce" chciałbyś zamieszkać?